Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co potřebujete pro chov koček???

záchod a do nej bud písek nebo speciální takové kuličky.

pelech je duležity kde kočka má svoje soukromí

hračka a by se mohla vyřádit

granle,konnzerva  a 2misky 1 na vodu 2 jídlo

KOČKA NEBO KOCOUR??

Podle mě je lepši kočka než kocor protože se tak netouláale zase kocour nemá kotata tak že je to jen vaše rozhodnutí.

JAK SPRÁVNĚ KRMIT rači krmte ve stejnou dobu ráno odpolede a večer ale pokud je malý\á mužeme dávat i malé svačinky ale nepřkrmujte jí a ne dávej te jí slakostí!!! 

Jak nekrmit-chyby při krmení.

Nejčastějším omylem je myslet si,že kočka strádá hladem,když nemá neustále plnou misku.Kočku není dobré překrmovat-trpí její zdraví i vzhled.Nepřehánějte podíl sacharidů a tuků.Doma chovaná kočka neloví, nemá tedy mnoho pohybu a tak nezvyšujte zbytečně kalorický přísun.Další chybou při krmení je jeho jednostrannost.Kočku je třeba přimět k tomu, aby konzumovala různou potravu,i když kočky umějí být velmi umíněné a vyžadují jen to,co si oblíbily.Na různou stravu navykejte již malé kotě.I když kočku máte krmit co nejpestřeji,nekrmte ji zbytky vašeho jídla.Složení lidské potravy kočkám nevyhovuje

Jaké plemeno?
Pamatujte, že dlouhosrstá plemena vyžadují denně minimálně patnáct minut na důkladné pročesání srsti. I tak budete nacházet chlupy na sedačce, kobercích i svém oblečení. Také koupání bude náročnější.
Krátkosrsté kočky nevyžadují tak vysokou péči o srst
Čištění očí
Oči vytírejte vatovým tampónem směrem k nosu.Plemena s krátkou lebkou mají sklon k nadměrnému slzení, těmto kočkám je lépe oči čistit častěji třeba i několikrát denně
Koupání
Většina koček nemá ráda koupání. Koupejte kočku jen pokud je to opravdu nutné. Koupel pro malá koťata není vhodná, protože se snadno nachladí a dostanou zápal plic.
Kočku koupejte ve vlažné vodě a teplém prostředí, aby neprochladla. Dávejte pozor,aby se voda nedostala kočce do uší a očí. Šampon vmasírujte do srsti. Hlavu umyjte jen vodou. Kočku důkladně opláchněte velkým množstvím teplé vody a zabalte ji do ručníku. Po koupeli držte kočku v teple a pokud chodí ven, pusťte ji až druhý den. Většinou kočku koupat nemusíte, stačí ji pravidelně vyčesávat srst a případné znečištění otřít vlhkou žínkou.
A pár obrázků:ObrazekObrazek

Obrazek

Koupání.

Kočku nekoupejte,pokud to není vysloveně nutné.Hlavně ne malé kotě, protože by mohlo prochladnout a dostat zápal plic.Pokud má znečištěný zadeček,stačí jej omýt vlažnou vdou a dokonale osušit.Jestliže je koupel nevyhnutelná,připravte si všechny pomůcky:podložku do vany,speciální kočičí šampon,nádobu na oplachování a velký froté ručník.V koupelně musí být příjemně teplo.Do vany napusťte asi 10cm teplé vody.Smíchejte trochu šamponu s vodou a kočku polijte od krku směrem dolů a dozadu.Dávejte pozor,aby se voda nedostala kočce do uší a očí.Šampon vmasírujte do srsti.Hlavu umyjte jen hodně navlhčenou žínkou.Potom kočku důkladně opláchněte velkým množstvím teplé vody a zabalte ji do ručníku.Pokud to kočka snáší,vyfénujte ji.Po koupeli držte kočku v teple a pokud chodí ven,pusťte ji až druhý den.Pokud nepovažujete za nutné kočku koupat,stačí řádně vyčesávat a kartáčovat srst,občas suchým šamponem srst odmastit a znovu řádně vyčesat.